Ing. Jan Moša
TECHNICKO INŽENÝRSKÁ ČINNOST

Na stránkách naleznete:

  • Podněty a pomoc při řešení některých technických problémů se sypkými materiály.
  • Technické informace z oblasti skladovacích zařízení sypkých hmot využijí projektanti, konstruktéři, výrobci, montážní společnosti, provozovatelé a pracovníci údržby.

Naše historie

ing. Jan Moša Začátek naší činnosti se datuje od roku 1999.

Z mých provozních zkušeností za řadu let v technických funkcích vznikla myšlenka aktivně řešit oblast problémů při skladování sypkých hmot. Doposud ještě neexistuje ideální sypká hmota a tak vznikají určité rizikové vlivy v technologiích a skladovacích zařízeních.

Věděli jsme sice, že na cestě, po které jsme se rozhodli vydat je již řada společností, ale požadavky ze strany provozovatelů přesto vznikají. Obrátili jsme se proto na známé zahraniční společnosti pracující především v oblasti skladování sypkých hmot. Navázali jsme úzkou spolupráci s americkou společností Myrlen®, Inc., která se danou problematikou zabývá. V prosinci 1999 jsme obdrželi výhradní zastoupení této společnosti pro Českou republiku, Slovensko a Polsko. Technologie dodáváme i do dalších zemí jako je Maďarsko a ostatní východní země. Od roku 1999 zastupujeme taktéž společnost Flexicon®, jednoho ze světových výrobců flexibilních spirálových dopravníků. Společnost vyrábí další manipulační technické zařízení pro plnění a vykládání velkoobjemových vaků big-bag, vážící dávkovací systémy, pytlové skladovací stanice.

V roce 2000 byla namontována první aplikace systému pulzních trysek Myrlen® při řešení toku hnědého uhlí v zásobníku. Systém řešení byl natolik zajímavý, že jsme byli úspěšní v několika dalších výběrových řízeních. Získali jsme tak zajímavé zákazníky v ČR.

Díky kombinaci znalostí a dlouhodobých zkušeností těchto společností v daných oblastech dopravy sypkých hmot, realizujeme řešení přesně podle požadavků zákazníka. Naše činnost spočívá v komplexním zajištění technologie, včetně projektu, montáže a servisní činnosti s dodávkou potřebných náhradních dílů. V rámci optimalizace nákladů plně využíváme outsourcing. Spolupracujeme s řadou externích společností pro dané komplexní činnosti.

Naši zákazníci zejména oceňují pravidelnou servisní činnost a bezporuchový provoz dodávané technologie.

V roce 2005 jsme aktivně posílili naši obchodní činnost v Polsku.

Mezi naše zákazníky patří řada významných společností viz seznam referenčních míst.

Systémem pulzních trysek Myrlen® zajišťujme bezpečný provoz skladovacích zařízení sypkých hmot.

V Čížkovicích dne 23.2.2002
Jan Moša

Mapa

česky
по-русски